Monika Levinska pirmoreiz izsakās par dēku ar Bilu Klintonu

FOTO: AP / Scanpix

Bijusī Baltā nama praktikante Monika Levinska otrdien pirmoreiz publiski runāja par bēdīgi slaveno dēku ar toreizējo ASV prezidentu Bilu Klintonu.

Levinskas attiecības ar Klintonu, kamēr viņa bija Baltā nama praktikante, bet viņš atradās ASV prezidenta amatā, gandrīz maksāja Klintonam viņa amatu.

Levinska, kura tagad ir 40 gadus veca, gadiem ilgi cīnījusies ar grūtībām atrast darbu, tikusi izsmieta internetā un tikusi saukāta par «to sievieti», kas Ovālajā kabinetā sniedza minetu precētajam prezidentam.

Tāpēc Levinska publicējusi apjomīgu rakstu žurnāla «Vanity Fair» jaunākajā numurā, kurā viņa izklāsta savu redzējumu. «Pienācis laiks sadedzināt bereti un zilo kleitu,» viņa raksta. «Esmu nolēmusi, ka manam stāstam būs citāds nobeigums.»

FOTO: REUTERS/ScanPix

Viņas klusēšana pēdējos desmit gadus bijusi tik spītīga, ka sākušās baumas par Klintonu pāra atpirkšanos no viņas, norādīja Levinska. «Nekas nevarētu būt vēl tālāk no patiesības,» viņa pavēstīja.

«Protams, mans priekšnieks mani izmantoja. Taču, kā vienmēr esmu teikusi, es pati piekritu šīm attiecībām,» skaidro Levinska. «Par «seksuālu uzmākšanos» to sāka dēvēt pēc tam, kad biju padarīta par grēkāzi, lai nosargātu viņa amatu.»

Viņa atklāja, ka esot noraidījusi miljoniem dolāru vērtus piedāvājumus, jo «tas nešķita pareizi». Tā vietā viņa turpināja studijas un strādāja mārketinga jomā, kaut arī vairākkārt tika atlaista skandalozās pagātnes dēļ.

Pārdzīvojumi viņu gandrīz noveduši līdz pašnāvībai, atzīst Levinska.

Taču pagrieziena punkts pienācis 2010.gadā, kad Ratdžersa universitātes students Tailers Klementi izdarīja pašnāvību, jo internetā tika izsmietas viņa homoseksuālās attiecības.

FOTO: AP / Scanpix

Levinska nolēmusi strādāt ar cilvēkiem, kas cietuši no noķengāšanas vai personiskiem uzbrukumiem interneta vidē. «Varbūt ar savu stāstu es varēšu palīdzēt citiem,» viņa sacīja.

Levinska atzina, ka bieži domājot par agrāko ASV pirmo lēdiju Hilariju Klintoni un to, vai viņa vēl kādreiz pretendēs uz prezidenta amatu. 2008.gadā, kad Klintone zaudēja Barakam Obamam, Levinska no jauna tika ierauta mediju uzmanības krustugunīs.

Pēdējos mēnešos Levinsku pārņēmušas bailes, ka nāksies atkal to piedzīvot, ja Klintone izšķirsies par labu atkārtotai kandidēšanai.

Uz augšu