Pieci mīti par Laimu Vaikuli - vai tiešām Valērijs Ļeontjevs bija viņas pirmais vīrs?
Dziedātāja atmasko izdomājumus!

FOTO: Publicitātes foto

30. martā Arēnā Rīga notiks vērienīgs Laimas Vaikules solokoncerts par godu mākslinieces jubilejai. Pašlaik aktīvi norisinās gatavošanās pasaules līmeņa koncertšovam, kurā kopā ar Laimu uz skatuves kāps unikālais "Freedom Ballet" un solisti Intars Busulis, Lauris Reiniks, Jānis Stībelis un grupa "Dagamba". ​Tuvojoties estrādes dīvas jubilejai, organizatori piedāvā ieskatu izplatītākajos mītos par noslēpumaino, pievilcīgo un vienreizējo Laimu.

1. Dziesma “Nakts ugunskurs” - pirmā Laimas uzstāšanās televīzijā

Pieņemts uzskatīt, ka pirmo reizi televīzijā Laima uzstājās 1986. gadā Viļņā, ceremonijā “Gada dziesma” ar priekšnesumu “Nočnoj kostjor” (“Nakts ugunskurs”, R.Paula mūzika, I.Rezņika vārdi). Kā izrādās, Laima tomēr bija redzama jau gadu agrāk – pirmā viņas parādīšanās bija Vissavienības Centrālajā televīzijā, Jaungada “Zilās uguntiņas” raidījumā 1985.gadā. Laima uzstājās cepurē ar spicu galu un sarkanā minikleitiņā, izrādot slaidās kājas un nevainojamo plastiku. Dejotāju trupas pavadījumā Laima izpildīja dziesmu “Mušmires”, tajā amerikāņu grupas Kool & The Gang dziesmas “Big Fun” melodijai tekstu bija sacerējis Kaspars Dimiters. Mūsdienās šis priekšnesums varētu šķist atsvaidzinoši psihedēlisks un viennozīmīgi tāds bija arī publicēšanas brīdī.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Взрыв из прошлого ) Всем хорошего дня !

A post shared by Лайма Вайкуле (@laima_vaikule_official) on

2. Valērijs Ļeontjevs ir Laimas pirmais vīrs

Superhita “Vernisāža” izpildītājus Laimu Vaikuli un Valēriju Ļeontjevu publika “saprecināja” vienā acumirklī. Šo Paula un Rezņika kopdarbu dziedātāji pirmo reizi izpildīja 1986. gadā kopīgajā padomju un itāļu estrādes zvaigžņu koncertā. Dueta dalībniekiem uzreiz tika piedēvēts romāns – tik pārliecinoši šie abi spilgtie un neparastie skatuves mākslinieki izpildīja atmiņā paliekošo dziesmu. Mīts, ka Laima un Valērijs ir sieva un vīrs, noturējās vairāku gadu garumā un tika pat atspoguļots drukātajā presē. Abi mūziķi, kuru starpā joprojām valda draudzīgas un siltas attiecības, aizvien ik pa brīdim jokojoties uzkurina baumas par savu neesošo romānu. 9. martā Laima dosies uz Maskavu, lai personīgi apsveiktu savu skatuves partneri dzimšanas dienā.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Улыбайтесь чаще )) С добрым утром ))

A post shared by Лайма Вайкуле (@laima_vaikule_official) on

3. Vēsturiskajā bildē ar dejotājām Laima ir otrā no kreisās puses

2016. gadā Latvijas Fotogrāfijas muzejs internetā publicēja arhīva fotogrāfiju ar parakstu “Rīgas rēvijas” dejotājas, 20. gadsimta astoņdesmitie gadi”. Fotogrāfijā iemūžinātas četras meitenes baltos cilindros, nostājušās graciozā baleta pozā uz leģendārā restorāna “Jūras Pērle” terases. Fotogrāfija sociālajos tīklos strauji ieguva popularitāti, daudzi lietotāji ar sajūsmu vienā no meitenēm, blondīnē ar izteiksmīgi krāsotām acīm, atpazina Laimu Vaikuli. Treknu punktu šim mītam pielika Laima, ar smaidu paziņojot, ka šajā foto viņas vispār nav.

FOTO: Publicitātes foto

4. Laima ir veģetāriete, tikai ne diētas laikā

Laima tik tiešām ļoti mīl dzīvniekus, taču viņai patīk nevis tos ēst, bet gan tiem palīdzēt. Viņa jo īpaši dievina suņus, pārdzīvo par roņiem un kopumā ir izcils piemērs nebeidzamai empātijai pret dabu un dzīvnieku pasauli.

Vienlaikus dziedātāja, kurai regulāri tiek lūgts atklāt tvirtuma un mūžīgās jaunības noslēpumu, reizumis iesaka populāru atslodzes diētu deviņu dienu garumā – trīs dienas tikai rīsi, trīs dienas - vārīta vistas fileja, trīs dienas – āboli... Kā lai izskaidro vistas parādīšanos veģetārietes ēdienkartē? Šis ir ieteikums gaļēdājiem, kuri sabiedrībā ir vairākumā. Pati Laima vistu neēd, un vispār ēd ļoti maz. Viņa ir no tiem retajiem cilvēkiem, kuriem piemīt pamatīga ēšanas paradumu paškontrole. “Varu eksistēt vispār bez pārtikas,” nosmaida Laima.

5. Laima ir popdziedātāja

Laima joprojām ir aktuāla estrādes dīva un visplašāk atpazīstamā Latvijas dziedātāja. Visā pasaulē viņas talanta cienītāji ir iegādājušies vairāk nekā 20 miljonus viņas ierakstu albumu kopiju. Viņa pārstāv estrādes žanru, bet ir izpildījusi dziesmas arī blūza, fanka un roka stilā, dziedājusi arī progresīvas elektroniskās mūzikas pavadījumā un veidojusi visdažādākās mūziķu un žanru kombinācijas.

“Man pats lielākais atklājums bija žanru sajaukšanās festivālā “Rendezvous”,” stāsta Laima. “Es dziedāju kopā ar lieliskākajiem klasiskās mūzikas pārstāvjiem, kā Kristīne Opolais un Hibla Gerzmava. Izdevās lieliski – šie žanri tiešām ir savienojami – klasiskā un populārā mūzika, džezs un populārā mūzika.”

Šogad Dzintaru koncertzālē festivāls notiks jau piekto reizi, no 18. līdz 21. jūlijam.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#vaikule #laima #лайма #вайкуле

A post shared by Лайма Вайкуле (@laima_vaikule_official) on

Uz augšu
Back