Tapusi dokumentālā īsfilma par "X Faktora" zvaigzni Reini Liepu
Tēva trūkums, cīņa par tikšanos ar bērnu un alkohols

FOTO: Ģirts Indriksons

Reinis Liepa ir TV3 šova ”X Faktors” 3. sezonas zvaigzne – patiess, sirsnīgs, rokenrolu mīlošs jaunietis. Lai atklātu, kādi ir jaunā censoņa dzīves līkloči un pārbaudījumi, kā arī sniegtu ieskatu viņa ikdienā, tapusi dokumentālā īsfilma  ”X Faktors. Es piederu nevienam”.

Filmā ir iespēja ielūkoties šova ”X Faktors” aizkulisēs, redzēt Reiņa ikdienu pēc šova, bohēmu, izklaidēšanos kopā ar draugiem un laika pavadīšanu ar savu dēlu.

Šova ”X Faktors” 3. sezonā skatītāji varēja noprast, ka mentoram Reinim Sējānam, īpaši sākumā, negāja viegli, jo Reinis Liepa reizēm uz mēģinājumiem nāca, ožot pēc alkohola. Filmā atklājas tas, ka tieši šovs bija tas, kas izvilka Reini ārā no ”bedres”,

Lai gan varētu šķist, ka puisis, ko šova skatītāji redzēja uz skatuves, ir bezrūpīgs, rokenrolu mīlošs jaunietis, filmā atklājas tas, ka Reinis ir uzaudzis bez tēva. Savu tēvu viņš pirmo un vienīgo reizi satika 25 gadu vecumā. Lai gan toreiz abi apmainījās telefona numuriem, tēvs nav zvanījis un arī uz telefona zvaniem neatbild. Reinis uzskata, ka ”tie cilvēki, kuriem nav bijuši vecāki, mēģina sasniegt kaut ko vairāk, jo jūt to, ka bērnībā kāds nav pateicis kaut ko patīkamu un pašiem sev jāpierāda."

Reinim ir sešus gadus vecs dēls Matīss, kuru viņam ir iespēja satikt vien pāris reizes nedēļā. Mūziķis cenšas nepieļaut tās pašas kļūdas, kuras reiz pieļāva viņa tēvs.

Lai gan Reini pirms filmas publicēšanas bija uztraucies tieši par to, ko par filmā redzamajiem kadriem teiks viņa mamma, viņa ir patīkami pārsteigta, ka filma tiešām sniedz pārliecību, ka dzīvei jābūt vieglai. ”Ļoti patiess un vienkāršs stāsts par manu Reini. Tas tā arī ir, fīlings ir noķerts, mani aizkustināja līdz pašai sirsniņai,” pēc filmas noskatīšanās saka Reiņa mamma.

Šobrīd, četrus mēnešus pēc šova, Reinis turpina muzicēt, radīt mūziku. Šovs Reinim nesa vēl kādu lielu ieguvumu – pateicoties tam, viņš iepazinās ar savu draudzeni, kurai, starp citu, ir tāds pats uzvārds, tāpēc ļaudis nereti domā, ka viņi ir brālis un māsa.

Filmu veidoja Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes multimediju producēšanas 3. kursa studentes Keita Rožāne un Santa Sudmale.

Uz augšu
Back